Den s náměstkyní Kraje Vysočina

19. ledna 2023
Den s náměstkyní Kraje Vysočina

Jihlava, 19. ledna 2023, Foto Jiří Svoboda - Úterý patří na vysočinském krajském úřadě pravidelně jednání rady kraje. Většinou začínáme v osm hodin a končíme podle toho, kolik materiálů máme na jednání předloženo. Úterý 17. dubna bylo v tomto „klidnější“ a 47 bodů jsme zvládli projednat za dvě hodiny.

Měla jsem tak čas vyřídit několik telefonů a mailů před tím, než jsem vyrazila na odpolední program. Ten mě zavedl nejprve do Nového Města na Moravě do prostor naší střední odborné školy. V ní jsem se nejprve zastavila pozdravit pana ředitele Teplého, ale moje kroky sem vedly hlavně proto, že do školní jídelny každý den přichází děti ze Základní školy Spolu.

<embed alt="Den s náměstkyní Kraje Vysočina" embedtype="image" format="left" id="12594" />

Takže po ...hodně... letech :) jsem si dala oběd ve školní jídelně (a byl moc dobrý!) a zamířila s dětmi do družiny. Zázemí našly v prostorách SOŠky v projektové učebně, kde mají spoustu prostoru pro hry a dovádění. Společně jsme prozkoumaly badatelské sady, které jsem jim přivezla a děti mi podepsaly PFka, která od nich každý rok dostávám a udělají mi vždycky velkou radost.

<embed alt="Den s náměstkyní Kraje Vysočina" embedtype="image" format="left" id="12595" />

<embed alt="Den s náměstkyní Kraje Vysočina" embedtype="image" format="left" id="12596" />

S Jarkou Šmídkovou, Pirátkou a jednou ze zakladatelek alternativní školy Spolu, jsme probrali možnosti, přístupy a kapacity vzdělávacího systému – jak toho běžného, tak toho inovativního a určitě budeme nadále v kontaktu i v souvislosti s novelou zákona o dětských skupinách, která má přinést novinku v podobě sousedského hlídání dětí.

<embed alt="Den s náměstkyní Kraje Vysočina" embedtype="image" format="left" id="12597" />

<embed alt="Den s náměstkyní Kraje Vysočina" embedtype="image" format="left" id="12598" />

Z Nového Města jsem zamířila do Velkého Meziříčí, kde proběhlo setkání nového ředitele SÚRAO pana Vondrovice se starostkami a starosty obcí tzv. lokality Hrádek u Třebíče. Je to jedna ze čtyř lokalit v užším výběru pro možné vybudování hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. Na jednání zazněly dva jasné požadavky obcí, se kterými se starostové budou obracet na zákonodárce.

<embed alt="Den s náměstkyní Kraje Vysočina" embedtype="image" format="left" id="12599" />

Je to jednak doplnění souhlasu obcí s výběrem finální a záložní lokality a hloubkové prověření původních devíti lokalit, ne jen současných čtyř. S tím jsme se pro tentokrát rozloučili a já zamířila ještě do kanceláře do Jihlavy, abych podepsala pár dalších smluv na kotlíkové dotace (celkem jich mě čeká 788 x 2).

<embed alt="Den s náměstkyní Kraje Vysočina" embedtype="image" format="left" id="12600" />

Setkávání s různými aktéry v území, ať jsou to starostky, starostové, zástupci spolků, komunit nebo podnikatelů vnímám jako hodně důležité, protože si myslím, že krajská politika by neměla vznikat od stolu, ale ve spolupráci s lidmi, kteří v kraji žijí.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Vysočinské střední školy jsou nejúspěšnější v příjímání studentů

Vysočinské střední školy jsou nejúspěšnější v příjímání studentů

Jihlava 15.5. 2024 - Podle dat vydaných MŠMT je Kraj Vysočina spolu s Ústeckým krajem nejúspěšnější v příjímání uchazečů na střední školy. Oproti minulému roku se situace celostátně zlepšila a v 1. kole přijímacího řízení bylo na střední Školy umístěno 94 % zájemců. V Kraji Vysočina to bylo dokonce přes 97 %.

Piráti posouvají sociální podnikání ve Sněmovně i na Vysočině

Piráti posouvají sociální podnikání ve Sněmovně i na Vysočině

V den, kdy Sněmovnou prošel prvním čtením zákon o integračním sociálním podnikání, podepsala Hana Hajnová, pirátská náměstkyně hejtmana, Memorandum sociálního podnikání v Kraji Vysočina. Čtvrtek 2. května tak významně posunul dosud neřešenou problematiku ukotvení sociálního podnikání v české legislativě. Díky tomu se zlepší podmínky pro zaměstnávání osob, které to mají z mnoha důvodů na trhu práce těžší.