Břížďala v rámci dvoudenní výměny radních zamíří do Ústeckého kraje

Břížďala v rámci dvoudenní výměny radních zamíří do Ústeckého kraje

Jihlava, 9. srpna 2023 – S cílem lépe proniknout do specifik vzdělávání a přispět k harmonizaci vzdělávacího systému v České republice, se Jan Břížďala, radní pro školství z Kraje Vysočina, vydává na cestu do Ústeckého kraje. Jeho záměrem je získat nové poznatky, které souvisí se specifickými problémy Ústeckého regionu a jak se jim vyvarovat v Kraji Vysočina. Výměna zkušeností se uskuteční od nadcházejícího čtvrtka, 10. srpna, do pátku 11. srpna.

Oba radní si prohodí svá působiště, aby získali ucelenější pohled na fungování vzdělávacího systému v odlišných regionech, pro Břížďalu především pohled na problémy regionu s dlouhodobě nejslabšími výsledky v oblasti školství. Cílem této iniciativy je lépe porozumět specifikům vzdělávání v jednotlivých krajích a přinést nové podněty, které by mohly vést ke zlepšení školství ve svých regionech.

“Na úrovni školské komise Asociace krajů ČR dlouhodobě zaznívá problematika rozdílů vzdělávání v jednotlivých krajích, pravidelná výměna zkušenosti může pomoci tyto rozdíly snižovat a předcházet problémům, kterými si jiné kraje již prošly,” dodává k cestě Jan Břížďala, radní pro oblast školství, mládeže a sportu, informatiky a komunikačních technologií Kraje Vysočina. 

Břížďala se seznámí s činností ICUK v Ústí nad Labem, setká se s hejtmanem Janem Schillerem a navštíví Speciální Základní školu, Mateřskou školu a Praktickou školu v Ústí nad Labem. Dále bude mít možnost nahlédnout do Střední školy stavební a strojní v Teplicích, statku Jezerka v Kadani, Gymnázia v Kadani, technického klubu v Žatci, Střední lesnické školy ve Šluknově, Dětského domova v Krásné Lípě a Střední školy lodní dopravy a technických řemesel v Děčíně včetně prohlídky cvičné lodi. Navštíví také SOŠ a SOU v Roudnici nad Labem.

Na programu výměnné pracovní cesty jsou návštěvy různých institucí, škol a organizací na obou krajích. Radní z Ústeckého kraje bude mít možnost seznámit se s činností organizací Vysočina Education a Projektové kanceláře Kraje Vysočina. Dále navštíví gastrostudio OAHŠ v Havlíčkově Brodě, seznámí se s formami spolupráce firem a Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě, uměleckou školu Akademii ve Světlé nad Sázavou, environmentální vzdělávací zařízení Chaloupky, a obor Energetik na Střední průmyslové škole v Třebíči. Na závěr návštěvy se zaměří na speciální a praktickou školu v Moravských Budějovicích.

Břížďala vnímá výměnu jako významný krok směrem k obohacení jeho pohledů na oblast školství a jeho rozvoje v jednotlivých krajích. Tato aktivita by mu měla přinést nové poznatky a inspiraci pro budoucí rozvoj. Očekává, že nabyté informace a získané zkušenosti budou mít pozitivní dopad na efektivní a vyvážený vzdělávací systém v celé České republice.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti posouvají sociální podnikání ve Sněmovně i na Vysočině

Piráti posouvají sociální podnikání ve Sněmovně i na Vysočině

V den, kdy Sněmovnou prošel prvním čtením zákon o integračním sociálním podnikání, podepsala Hana Hajnová, pirátská náměstkyně hejtmana, Memorandum sociálního podnikání v Kraji Vysočina. Čtvrtek 2. května tak významně posunul dosud neřešenou problematiku ukotvení sociálního podnikání v české legislativě. Díky tomu se zlepší podmínky pro zaměstnávání osob, které to mají z mnoha důvodů na trhu práce těžší.

Další úleva od byrokracie. Vláda schválila třetí antibyrokratický balíček připravený ministrem Michalem Šalomounem

Další úleva od byrokracie. Vláda schválila třetí antibyrokratický balíček připravený ministrem Michalem Šalomounem

Praha, 7. května 2024 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun na vládě představil již třetí antibyrokratický balíček. Soubor dalších 29 opatření, která po předchozí konzultaci s jednotlivými ministerstvy kabinetu předložil, má za cíl zjednodušit život podnikatelům, živnostníkům i občanům. Sníží, nebo zmírní množství nadbytečných a zatěžujících povinností, které jim ubírají čas i energii. Schválený materiál navazuje na první a druhý balíček přijaté vládou v předchozích dvou letech a také na Programové prohlášení vlády „zrušit, co je v českém právu zbytečné nebo přestalo dávat smysl: povinnosti, razítka i samotné zákony.“