Potravinová pomoc dětem v Kraji Vysočina bude i nadále pokračovat

Potravinová pomoc dětem v Kraji Vysočina bude i nadále pokračovat

Rada kraje na svém úterním jednání doporučila krajským zastupitelům pokračovat ve financování potravinové pomoci školám, a to prostřednictvím projektu Potravinová pomoc dětem v sociální nouzi v Kraji Vysočina. Na dotaci potravinové pomoci do škol, která na Vysočině běží už od roku 2016, se každý rok vynaloží cca 2 miliony korun na obědy pro děti v celém našem kraji.

Potravinová pomoc dětem v sociální nouzi v Kraji Vysočina je název projektu, jehož cílem je snížení potravinové deprivace dětí formou bezplatného stravování ve školních jídelnách. Cílovou skupinou jsou děti ve věku 3–15 let, jejichž rodiče pobírají dávky hmotné nouze. Nejvíce podpořených dětí je z okresu Třebíč a nejméně z Pelhřimovska. „V současné době je zapojeno 65 partnerů na území Vysočiny a ve školním roce 2021/2022 bylo odebráno v rámci projektu bezplatně 90 773 obědů pro 586 dětí,“ doplňuje náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová (Piráti).

Na nadcházející školní roky 2023–2025 má Kraj Vysočina přidělenu částku 6 256 000 Kč. Tato částka je maximální výše stanovená Ministerstvem práce a sociálních věcí na základě výpočtu, tedy podle osob registrovaných na úřadě práce pobírajících dávky hmotné nouze. Bude-li třeba větší finanční částka na dofinancování případných požadavků, bude jejich dofinancování na rozhodnutí samosprávy.

„Osobně bych ale preferovala přístup, který známe z jiných dotačních titulů – například kotlíkových dotací, kde, když dojde v některém kraji k nedočerpání stanovené dotace a v jiném by ji ještě využili, stáhne si ministerstvo zbývající prostředky zpět a vyhlásí o ně další, doplňkovou výzvu tak, aby byly prostředky využity v maximální možné míře na stanovený účel. Určitě ještě zkusíme tento postup ministerstvu doporučit,“ dodala Hajnová.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti posouvají sociální podnikání ve Sněmovně i na Vysočině

Piráti posouvají sociální podnikání ve Sněmovně i na Vysočině

V den, kdy Sněmovnou prošel prvním čtením zákon o integračním sociálním podnikání, podepsala Hana Hajnová, pirátská náměstkyně hejtmana, Memorandum sociálního podnikání v Kraji Vysočina. Čtvrtek 2. května tak významně posunul dosud neřešenou problematiku ukotvení sociálního podnikání v české legislativě. Díky tomu se zlepší podmínky pro zaměstnávání osob, které to mají z mnoha důvodů na trhu práce těžší.

Další úleva od byrokracie. Vláda schválila třetí antibyrokratický balíček připravený ministrem Michalem Šalomounem

Další úleva od byrokracie. Vláda schválila třetí antibyrokratický balíček připravený ministrem Michalem Šalomounem

Praha, 7. května 2024 – Ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun na vládě představil již třetí antibyrokratický balíček. Soubor dalších 29 opatření, která po předchozí konzultaci s jednotlivými ministerstvy kabinetu předložil, má za cíl zjednodušit život podnikatelům, živnostníkům i občanům. Sníží, nebo zmírní množství nadbytečných a zatěžujících povinností, které jim ubírají čas i energii. Schválený materiál navazuje na první a druhý balíček přijaté vládou v předchozích dvou letech a také na Programové prohlášení vlády „zrušit, co je v českém právu zbytečné nebo přestalo dávat smysl: povinnosti, razítka i samotné zákony.“