Ženy Vysočiny odhalí svou tvář v pátek odpoledne v Oblastní galerii v Jihlavě

21. 09. 2021
Ženy Vysočiny odhalí svou tvář v pátek odpoledne v Oblastní galerii v Jihlavě

21. září 2021, TelčŽeny Vysočiny odhalí svou tvář veřejnosti. V pátek 24. září pokřtí v 16 hodin v Oblastní galerii Vysočiny (Komenského 10, Jihlava) kalendář na rok 2022 a originální plakát. Již před létem spustily webové stránky www.zenyvysociny.cz a nyní si je budete moci odnést s sebou domů nebo do kanceláře.

Slavnostním odpolednem provedou přítomné autorky Žen Vysočiny – Hana Hajnová (autorka projektu), brněnská spisovatelka Alena Kastnerová (autorka textů) a ilustrátorka Julie Itusa Opletalová. Samotného křtu se ujmou rektorka brněnské univerzity Danuše Nerudová a básnířka a výtvarnice Marta Veselá Jirousová.

Ženy Vysočiny jsou projekt mapující životní osudy zajímavých žen spjatých s Vysočinou. Prostřednictvím kolekce jejich medailonků chtějí seznámit nejen politické představitele, ale i širokou veřejnost se zajímavými a mnohdy neznámými životními příběhy. A společně hledat místa a příležitosti, jak je ve veřejném prostoru připomínat i dalším generacím.

Vstup na akci je zdarma. Pokud vás projekt zaujal a chtěli byste jej podpořit, mrkněte na https://dary.pirati.cz/projekty-kampane/zeny-vysociny, kde si můžete kalendář nebo plakát „zakoupit“ a Ženy finančně podpořit v jejich dalším rozvoji. Kalendáře a plakáty budou v omezeném množství k dispozici i přímo na křtu. Tak neváhejte a přijďte!


KONTAKT PRO NOVINÁŘE

Jiří Svoboda, 724 235 840, jiri.svoboda.hb@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

CHCI VĚDĚT VÍCE