Vysočina v pohybu. Užijte si týden sportu zdarma

Vysočina v pohybu. Užijte si týden sportu zdarma

Jihlava, 25. dubna 2022, Foto: Kraj Vysočina - Od pondělí 25. dubna do neděle 1. května probíhá akce Vysočina v pohybu, jejímž cílem je oslovení a přilákání veřejnosti k aktivnímu trávení volného času. V rámci týdne sportu zdarma si návštěvníci mohou zacvičit v posilovnách, vyzkoušet lezecké stěny, badminton, lukostřelbu nebo program s trenéry zdarma.

Akce Vysočina v pohybu, na které spolupracují Kraj Vysočina a majitelé či provozovatelé sportovišť, má za cíl umožnit lidem pohodlný přístup ke sportu a vzbudit v nich chuť dělat něco pro sebe a své zdraví. „Naším cílem je udělat sport dostupný pro všechny občany kraje. Touto kampaní chceme zpropagovat pohybové aktivity a motivovat lidi k návratu ke sportu i v postcovidové době,“ říká radní Kraje Vysočina pro školství, mládež, sport a ICT Jan Břížďala.

Na více než šedesáti sportovištích napříč Krajem Vysočina si budete moci vyzkoušet tenis, badminton, squash, plavání, bruslení, fitness, sálová cvičení, posilovnu, stolní tenis s trenérem, lezeckou stěnu, volejbal, basketbal, beachvolejbal, lukostřelbu, spinning, judo, bosu, kruhové tréningy, zumbu, cvičení pro děti, tanec nebo cvičení s fyzioterapeutem.

„Škála sportovišť je opravdu různorodá a mě samotnou to zlákalo dojít si jich hned několik vyzkoušet. Dneska od čtyř hodin vyrážím do Sportovní haly ZŠ Hradecká v Telči, kde bych si ráda připomněla, jak se drží badmintonová raketa a ráda bych v týdnu stihla jednu z tanečních openclass v Jihlavě,“ doplňuje náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Hana Hajnová.

Všechny informace o týdnu sportu na Vysočině zdarma včetně přehledu zapojených sportovišť najdete na https://www.vysocinavpohybu.cz/


KONTAKT PRO NOVINÁŘE

Jiří Svoboda, 724 235 840, jiri.svoboda.hb@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články