Společná kandidátka Pirátů a STAN na Vysočině získává jasné obrysy

Společná kandidátka Pirátů a STAN na Vysočině získává jasné obrysy

Jihlava, 22. února 2021 - Primární volby společné kandidátky Pirátů a STAN pro letošní volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu. Piráti mají vybrané již čelo kandidátky, přičemž Starostové a nezávislí rozhodnou o obsazení kandidátky 26. února. Lídrem byl zvolen Milan Daďourek (Piráti). Nominaci na pozici dvojky získal od krajského výboru hnutí STAN Lukáš Vlček.

Pirátskou jedničkou se v primárních volbách, které probíhaly online na pirátském fóru, stal Milan Daďourek z Počítek u Žďáru nad Sázavou. „Provozuji rodinnou farmu, vystudoval jsem právo, působil jsem jako zemědělský poradce a žiji na malé vsi. Tyto zkušenosti mi umožňují přicházet s návrhy na lepší hospodaření v krajině. Ale klíčem k vyléčení naší krajiny je především venkov a jeho srdnatí obyvatelé. Podle mne je důležité, aby ve sněmovně byl více zastoupen venkov - aby tam bylo větší porozumění pro jeho problémy, potřeby a svébytnost. Venkov představuje kořeny a ukotvení naší země. Přesto se prohlubuje jeho znevýhodnění a mnoho lidí odchází do velkých měst. V poslanecké sněmovně chci pracovat na zlepšení života na venkově. Myslím si, že moje zázemí na Vysočině je dobrým východiskem,“ říká o své motivaci do voleb Milan Daďourek.

Kromě Milana Daďourka si krajské sdružení Pirátů na Vysočině zvolilo i další kandidáty. Třetí místo na společné kandidátce obsadí současný pirátský poslanec Jan Pošvář, páté místo bude patřit zdravotnickému záchranáři Miroslavu Váchovi a na sedmé místo byla zvolena předsedkyně krajského zastupitelského klubu Pirátů a předsedkyně Komise pro životní prostředí Kraje Vysočina Blanka Lednická.

O tom, kdo se objeví na společné kandidátce Pirátů a Starostů v Kraji Vysočina, rozhodne krajský sněm hnutí STAN na své online konferenci 26. února. „Na kandidátce v Kraji Vysočina máme podle koaliční smlouvy deset míst. První místo koaliční kandidátky mají Piráti, druhé Starostové a dále se pokračuje metodou zipu,“ říká krajský předseda hnutí a náměstek hejtmana Kraje Vysočina Lukáš Vlček.

Ten získal od krajského výboru hnutí STAN nominaci na lídra. „Mezi dalšími nominovanými je například jihlavská primátorka Karolína Koubová, žďárský starosta Martin Mrkos, starosta Jemnice Miloň Slabý nebo místostarosta Chotěboře David Šafránek,“ jmenuje krajský tajemník hnutí Pavel Hájek.


KONTAKT PRO NOVINÁŘE

Jiří Svoboda, 724 235 840, jiri.svoboda.hb@pirati.cz

S dotazy na páteční sněm hnutí STAN se prosím obracejte na tajemníka Pavla Hájka, 724 192 514, pavel.hajek@stan.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články