Rodina nositelů značky Vysočina regionální produkt se rozrostla o šest nových výrobků

Rodina nositelů značky Vysočina regionální produkt se rozrostla o šest nových výrobků

Jihlava, 10. června 2021 - Další šestice producentů a výrobců z našeho kraje se může pyšnit označením Vysočina regionální produkt. Mezi oceněnými jsou například pramenitá voda CRYSTALIS ze Stražiště u Pacova, ručně vyráběné inkousty INKEBARA z obce Vladislav na Třebíčsku nebo masné výrobky trvanlivé fermentované z Řeznictví Stejskal z Chotěboře.

V úterý 8. června proběhlo v sídle Kraje Vysočina slavnostní předání certifikátů šestici nových producentů z Vysočiny, jejichž výrobky tak mohou nyní nést označení Vysočina regionální produkt. Oceňování výrobců se účastnil i hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek (ODS + STO) a náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová (Piráti).

Náměstkyně hejtmana Hana Hajnová představila historii značky Vysočina regionální produkt, a to včetně šesti nových výrobků. „Pod záštitou ZERA – zemědělské ekologické regionální agentury jsem měla v úterý příležitost nejenom předat certifikáty šesti originálním regionálním produktům, ale musím se přiznat, že jsem neodolala a některé z nich i ochutnala. Značka „VYSOČINA regionální produkt®“ existuje už 14 let a označuje, že výrobky prošly přísným procesem certifikace, který zákazníkovi garantuje jejich skutečný původ na Vysočině. Zároveň je tato značka odrazem poctivé a kvalitní práce, která za jedinečnými výrobky stojí,“ říká Hana Hajnová.

„Mezi více než pět desítek regionálních produktů v úterý přibyla další šestice certifikovaných výrobků – pramenitá voda CRYSTALIS ze Stražiště, vyzrálé hovězí maso od Vítězslava Škody z Hrotovic, originální keramika Jany Fučíkové z Koněšína, ručně vyráběné inkousty INKEBARA Dušana Prachaře z Vladislavi, masné výrobky z Řeznictví Stejskal v Chotěboři a Milovské perníčky a pralinky od Petry Kovaříkové. A právě dva posledně jmenované produkty jsme nakonec měli možnost i ochutnat. A musím potvrdit, že certifikát VYSOČINA – regionální produkt je v opravdu dobrých rukou,“ doplňuje náměstkyně pro oblast regionálního rozvoje Hana Hajnová.

Rodina nositelů značky Vysočina regionální produkt se rozrostla o šest nových výrobků


KONTAKT PRO NOVINÁŘE

Jiří Svoboda, 724 235 840, jiri.svoboda.hb@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

  Piráti a Starostové
 

CHCI VĚDĚT VÍCE