Poslední možnost pro malé projekty v tomto období

Poslední možnost pro malé projekty v tomto období

Jihlava, 7. ledna 2022 - V příhraničních oblastech Rakouska a České republiky sehrávají významnou roli přeshraniční programy, které zde mají dlouholetou tradici. Jedním z nich je určitě Fond malých projektů Rakousko – Česká republika (FMP), který podpořil stovky přeshraničních akcí – kulturní a historické slavnosti, konference, exkurze, školní výměny, sportovní utkání, setkávání zájmových spolků a podobně. Do tohoto fondu patří celé území Kraje Vysočina, Jihočeského a Jihomoravského kraje a velká část zemí Horní a Dolní Rakousko.

Nyní se blíží konec programového období a ve FMP je vyhlášena poslední výzva. Předkládat malé projekty je možné do 31. 1. 2022, 14:00 hod. Pro všechny zájemce je připraven seminář, který je seznámí s obecnými informacemi, přiblíží možné aktivity, nastíní harmonogram a termíny, ale také představí, jak vyplnit projektovou žádost a připravit potřebné přílohy. Seminář se koná v úterý 11. ledna od 10 do 12 hodin v Jihlavě.

„Fond je ideálním nástrojem pro financování malých akcí typu people-to-people, tedy pro setkávání lidí. Sama jsem se účastnila některých akcí a byla na nich vždy přátelská atmosféra a to je to, co lidi sbližuje. Chtěla bych poděkovat všem, kteří realizací těchto akcí přispěli k prohloubení dobrých sousedských vztahů a zlepšení životních podmínek v česko-rakouském pohraničí a popřát úspěch těm, kteří se ještě rozhodnou využít poslední výzvu pro svůj projekt,“ uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje.

FMP je realizován v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko-Česká republika a umožňuje realizovat projekty menšího rozsahu s výší podpory z EU 85 %, minimální dotace je 3 000 EUR, maximální 20 000 EUR. Z fondu je možné žádat na neinvestiční akce. Projekty nevyžadují náročnou přípravu, mají jednodušší administrativu a často jsou využívány institucemi, které dosud nemají zkušenosti s evropskými projekty. Typickými žadateli jsou města a obce (a jimi zřizované a zakládané organizace), školy a vzdělávací zařízení, zájmové spolky, neziskové organizace apod., kteří nejčastěji realizují projekty v oblasti kultury, sportu, cestovního ruchu, osvěty nebo školství.

V současné době probíhá intenzivní příprava FMP pro nové programovací období v rámci programu INTERREG VI-A Rakousko – Česká republika.

Správcem FMP pro Vysočinu je Sdružení obcí Vysočiny se sídlem v Jihlavě. Více informací včetně kontaktů naleznete na https://www.obcevysociny.cz/fond-malych-projektu-fmp/

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Pirátská kandidátka pro krajské volby je na Vysočině kompletní. Kandidátkou na hejtmanku je Hana Hajnová

Pirátská kandidátka pro krajské volby je na Vysočině kompletní. Kandidátkou na hejtmanku je Hana Hajnová

Jihlava – 19.4.2024 - Česká Pirátská strana v Kraji Vysočina tento týden dokončila sestavování kandidátky pro nadcházející krajské volby, které proběhnou na podzim tohoto roku. Kandidátka nabídne jak jména známé z posledních krajských voleb, tak také nové tváře. Do čela kandidátky zvolili vysočinští Piráti již na podzim Hanu Hajnovou, současnou 1. náměstkyni hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje, územního plánování a stavebního řádu, Fondu Vysočiny a NNO.

Miroslav Vácha byl v Europarlamentu mluvit o problémech českého zdravotnictví

Miroslav Vácha byl v Europarlamentu mluvit o problémech českého zdravotnictví

Minulý týden se Miroslav Vácha zúčastnil akce zaměřené na problémy evropských zdravotních systémů. Akce byla organizována EPSU (European Public Sector Unions) a odehrávala se na půdě evropského parlamentu. Jednotliví zástupci na akci prezentovali problémy jejich národních zdravotních systémů. Miroslav zde reprezentoval Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a mluvil o problémech českého zdravotnictví.

Vysočina premiantem čerpání evropských dotací

Vysočina premiantem čerpání evropských dotací

Kraj Vysočina byl jedním z předních regionů v České republice v čerpání evropských dotací za období 2014-2020. Během tohoto období bylo předloženo 7 418 žádostí s požadovanou dotací 59,4 mld. Kč, přičemž 4 847 žádostí s dotací 42,4 mld. Kč bylo schváleno. Z hlediska mezikrajského porovnání směřovalo nejvíce prostředků do krajů Jihomoravského a Středočeského, kde se v každém z nich realizují projekty se schválenou dotací kolem 80 mld. Kč.