Kraj Vysočina ocenil své nejlepší sportovce

Ve čtvrtek 18. dubna se uskutečnilo vyhlášení sportovce Kraje Vysočina 2023. Ocenění uděluje Kraj Vysočina s cílem odměnit úspěšné sportovce v našem kraji. Událost se konala v havlíčkobrodském kulturním domě Ostrov. V průběhu večera byly oceněni jak jednotlivci, tak sportovní kolektivy, trenéři či samotné sportovní výkony.

Cena Sportovec Vysočiny je udělována za významné sportovní úspěchy, které byly zaznamenané alespoň na celorepublikové úrovni. Juniorskou kategorii ovládli atleti Nikola Musilová v dívčí kategorii a Ondřej Loupal v chlapecké kategorii. Mezi dospělými pak vyhrála Teakwondistka Dominika Hronová v ženské kategorii a automobilový závodník Martin Prokop v mužské kategorii. Novinkou letošního ročníku byla možnost hlasovat také v kategorii pro trenéry, kde triumfovala Eva Suchá, trenérka atletů z Atletiky Jihlava.

Soutěž obsahovala také kategorii kolektiv, kde hlasování veřejnosti vyhrálo SDH žen z Hvězdoňovic. Porota pak v kategorii kolektiv odměnila například plavce štafety ze Žďáru nad Sázavou za třetí místo na mistrovství světa juniorů 2023 či stolní tenisty z Havlíčkova brodu za vítězství extraligy družstev. Za vítěze byl prohlášen tým Vysočina Gladiators, kteří se stali mistry ČR v americkém fotbalu do 21.let.

Gratulace patří všem oceněným, kteří svými výkony přispívají k propagaci sportu a úspěšné reprezentaci Kraje Vysočina. Vyzdvihl bych ocenění šéfa baseballistů Třebíč Nuclears Jana Urbánka, který stojí za rozšiřováním sportovního areálu Na Hvězdě a podílel se na spoluorganizaci mistrovství Evropy mužů 2023, které hostila i Třebíč,“ komentuje výsledky krajský radní pro oblast školství a sportu Jan Břížďala (Piráti).

Soutěž také obsahovala kategorii pro handicapované sportovce které ovládl Ondřej Zmeškal za zisk dvou titulů mistra světa. Podařilo se mu zvítězit jak v extrémním triatlonu na dlouhé distanci Ironman, tak na poloviční distanci Ironman. Zlatým hřebem večera pak byla cena za sportovní výkon roku, kterou získal fotbalista Tomáš Souček, který reprezentuje kromě České reprezentace také anglický klub West Ham.

Slavnostní večer má vždy velmi příjemnou atmosféru, doprovodný program odpovídá sportovnímu prostředí,” uzavírá letošní ročník radní Jan Břížďala (Piráti). Součástí večerního programu také vystoupení zpěvačky Terezy Maškové, taneční školy Nart Dance Schoolči či akrobatická show Losers Cirque Company.