Inspiraci mnohdy najdeme tam, kde bychom ji nečekali

Inspiraci mnohdy najdeme tam, kde bychom ji nečekali

Telč, 22. února 2021 - Znáte knihu Příběhy pro malé rebelky na dobrou noc? I v této době jsou pro mě knihy jednou z oblíbených kratochvílí, díky kterým můžu poznat životní osudy druhých nebo cestovat po celém světě aniž bych opustila svůj domov. A knihu pro malé rebelky jsem objevila díky své dceři, které jsem ji koupila pro naše společné čtení. Jejím podtitulem je „sněte, ještě než půjdete spát!“ a představuje životy inspirativních žen napříč dějinami i celým světem. A ukázalo se, že to není kniha jen pro děti. Nakonec jsem jí možná četla vícekrát sama pro sebe než pro dceru :-)

A když se k tomu zhruba před rokem připojila zpočátku jednoduše vypadající otázka mých kolegů, kolik máme v Telči ulic pojmenovaných po nějaké významné ženě, vlak mých myšlenek se v hlavě rozběhl za novým cílem. Takových ulic nejenom v Telči, ale i jiných městech totiž moc není.

Vznikla tak myšlenka vytvořit kolekci medailonků významných žen z Vysočiny, která by mohla být inspirací pro politiky a političky na různých úrovních veřejné správy nejen v okamžicích, kdy rozhodují o pojmenovávání veřejného prostoru. Projekt nese název „Ženy Vysočiny“ a v současné chvíli obsahuje 12 životních příběhů více či méně známých žen, jejichž osud byl nějakým způsobem spjat právě s Vysočinou.

A těchto prvních 12 příběhů teď čeká na svou formu – webovou prezentaci a tištěnou podobu, kterou bych vám ráda představila v průběhu letošního roku, jak to situace aspoň trochu dovolí. Třeba se tak i touto formou podaří předat trochu místní inspirace k tomu, abychom se se ženami jako byla Anna Pammrová, Suzanne Renaud nebo Míla Doleželová potkávali i dnes.

A pokud byste rádi projekt podpořili a získali tak třeba originální plakát nebo kalendář, můžete se podívat na stránky dary.pirati.cz > https://dary.pirati.cz/projekty-kampane/zeny-vysociny/


KONTAKT PRO NOVINÁŘE

Jiří Svoboda, 724 235 840, jiri.svoboda.hb@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Úložiště na Vysočině? Kraj chce být obcím partnerem
02.03.2021

Úložiště na Vysočině? Kraj chce být obcím partnerem

Jihlava, 2. března 2021 - V průběhu minulého týdne byly na krajský úřad doručeny dopisy z potenciálně zvažovaných lokalit pro výstavbu hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. V současné chvíli jsou takové lokality na území Kraje Vysočina...