Humpolec, 21. prosince 2023 – Zastupitelstvo města Humpolce včera odpoledne zvolilo staronové vedení radnice po odstoupení starostky Aleny Štěrbové (ANO). Piráty ve vedení města reprezentoval neuvolněný radní Martin Hendrych (Piráti), ten v nové koalici zastává pozici uvolněného místostarosty.

V Humpolci si zastupitelstvo včera odhlasovalo změny ve vedení městské radnice, zastupitelstvo města zvolilo nové vedení po odstoupení bývalé starostky Aleny Štěrbové, která odstoupila z vážných rodinných důvodů.

Nově ustavené vedení města Humpolce si klade za cíl čelit komplexním výzvám současné doby. Mezi priority patří řízení městského rozpočtu, podpora rozvoje infrastruktury a zvyšování kvality života občanů Humpolce. Martin Hendrych (Piráti) do voleb 2022 vstupoval s vizí vybudovat moderní a transparentní radnici, jejíž politika se bude mj. věnovat také ochraně vody, vzduchu a zeleně. Tyto cíle chce prosazovat i jako nově uvolněný místostarosta, podobně, jako tomu bylo doteď.

"Je pro mě velkou ctí být zvolen místostarostou Humpolce. Jsem odhodlán pracovat nejen pro zlepšení komunální politiky, ale také pro efektivnější hospodaření města a prohlubování vztahu mezi vedením města a občany. Humpolec má obrovský potenciál a věřím, že společně můžeme čelit výzvám, které před námi stojí," dodává ke svému zvolení nový místostarosta Martin Hendrych (Piráti).

Martin Hendrych (Piráti), dlouholetý podnikatel a aktivista z Humpolce, se věnuje především otázkám týkajícím se podnikání, komunální politiky a ochrany životního prostředí. Hendrych, který je také známý svou rolí trenéra mládežnického fotbalového týmu AFC Humpolec, zdůrazňuje význam transparentnosti a efektivity ve veřejné správě. Jeho přístup k řízení města je založen na zkušenostech získaných během jeho dlouhé kariéry v oblasti podnikání a veřejného života.