Bagry vyjely postavit skatepark. Havlíčkobrodští Piráti plní slib svým voličům

Bagry vyjely postavit skatepark. Havlíčkobrodští Piráti plní slib svým voličům

Havlíčkův Brod, 7. dubna 2021 - V minulém týdnu se rozeběhly stavební práce na novém skateparku, který vyroste nad havlíčkobrodským koupalištěm. Realizace mohla začít i díky iniciativě místních Pirátů, kteří si stavbu skateparku dali do předvolebního programu a v poslední době byli hybateli projektu. Nový skatepark nahradí nevyhovující plochu poblíž katastrálního úřadu u řeky Sázavy.

Na začátku dubna vyjely bagry na travnatou plochu mezi havlíčkobrodským koupalištěm, severovýchodním obchvatem a zahrádkářskou kolonií Na Nebi, aby připravily prostor pro nový skatepark. „Rozloha celého skateparku bude více než tisíc metrů čtverečních. Na tisíci metrech betonu najdou vyznavači všech freestylových sportů oddělený betonový bazén a zhruba dvacítku překážek,“ doplňuje havlíčkobrodský zastupitel Jan Kerber (Piráti).

Bagry vyjely postavit skatepark

Zájem o vlastní sportoviště pro skateboardisty sahá už před rok 1989. Místní široká komunita skejťáků si na své zázemí a sportovní svatostánek musela počkat až do roku 2002, kdy byla v centru města u katastrálního úřadu vybudována asfaltová plocha s několika překážkami. Záhy však bylo jasné, že potřebám plnohodnotného sportoviště nebude ani tento prostor stačit.

Důležitým milníkem pro vznik nového skateparku se stalo Veřejné fórum v roce 2017, na němž se skatepark, díky iniciativě místních skejťáků, dostal na první místo projektů potřebných pro Havlíčkův Brod. „Jsem rád, že se nám povedlo navázat na výsledek fóra a během třech let projekt oživit a dovést do konce. Chtěl bych zároveň připomenout, že bez vůle zastupitelstva, vedení města a skateboardové komunity by se stavba nového skateparku nepodařila. Velké díky všem,“ dodává Jan Kerber.

Stavba nového skateparku vyjde městskou pokladnu na 5,5 milionu korun. Součástí projektu jsou také terénní úpravy. První sportovci by se na novém skateparku měli projet v červenci letošního roku.

Bagry vyjely postavit skatepark


KONTAKT PRO NOVINÁŘE

Jiří Svoboda, 724 235 840, jiri.svoboda.hb@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články