Jihlavská zastupitelka a členka komise pro územní plánování. Architektka, která organizuje soutěže a usiluje o smysluplné zapojení veřejnosti do rozvoje města.
Jsem jihlavačka a architektka, zajímá mě zejména město a lidé v něm. Usiluji o to, aby veřejní zadavatelé - města, kraje i stát – zadávali svoje projekty „na kvalitu“, nikoliv jen podle ceny, a aby pořádali architektonické soutěže.
Působila jsem na jihlavském Útvaru městského architekta a jako planner v pražské společnosti ONplan lab. V Jihlavě jsem organizovala soutěž na revitalizaci Masarykova náměstí, podílela se na přípravě projektu Horácké multifunkční arény a na tvorbě Zásad pro spolupráci s investory. V Praze jsem připravovala podklady pro soutěže na novou podobu Florence a dostavbu Vítězného náměstí.
Pro rozvoj města považuji za nutné také smysluplné zapojení veřejnosti. Snažím se vytvořit prostor pro hlubokou diskusi o budoucnosti města a pozvat do ní i obyvatele mimo běžnou aktivní bublinu.
Od roku 2022 jsem jihlavskou zastupitelkou za uskupení (Piráti & Fórum Jihlava) a členkou komise pro územní plánování. Kandidovala jsem jako registrovaná příznivkyně Pirátů a po volbách jsem se stala členkou, od roku 2023 jsem ve výkonné radě našeho uskupení.
Vystudovala jsem Fakultu architektury ČVUT v Praze s rozšířením o semestrální studium na americké Kansas State University. Aktuálně nenavrhuji domy, ale věnuji se soutěžím, strategiím a jednáním o podobě městského prostoru.
Původem jsem z Jihlavy a v roce 2016 jsem se po studiu vrátila domů.
Jako dobrovolnice jsem doučovala matematiku, pomáhala v domově pro seniory Sue Ryder a pomáhala na soustředěních orientačního běhu pro děti.
Ráda poznávám města a vesnice všech velikostí, v zimě běžkuji, v létě orientačně běhám po lese a pokouším se o akrobacii na šálách. Aktuálně jsem na rodičovské dovolené.
photo credit: Adam Hruška