Ladislav Stalmach

Narodil jsem se 27. června 1970 v Havířově, kde jsem prožil své dětství i školní léta. Ta jsem ukončil v roce 1993 jako učitel tělesné výchovy a zeměpisu. Ihned po ukončení školy jsem se odstěhoval za romantikou na samotu na Vysočinu. Zde jsem učil, kácel stromy, pojišťoval, pečoval o malou dceru a v posledních patnácti letech starostoval.

Práce starosty je úžasná, jsem rád, že ji mohu vykonávat. A chtělo by se říct, věnuj se obci a nerozptyluj se jinými hloupostmi. Jenže největší překážkou v naši práci je právě stav naší politické scény. A tak v touze jej měnit jsme s kolegy založili hnutí, které mělo politické ambice. Sami jsme to však nezvládli a rozdělili jsme se. Kolegové se vrátili do náruče STANu, já hledám jinou cestu.

Vadí mi zvůle mocných, proto jsem byl velkým kritikem předlistopadového režimu a nyní jsem kritikem režimu současného. Právě u Pirátů jsem nabyl dojmu, že jsou to správně naivní lidé, které ještě neopustily ideály, kteří přitom ale správně chápou směřování doby a to jejich moře jim může být nápomocné.

Jsem rozvedený, mám tři děti, se kterými se věnujeme naplno judu ale i dalším sportům, včelařím, ochotničím, politizuju…

CHCI VĚDĚT VÍCE