Sobotní večer bude v Třebíči patřit VyOsení

Sobotní večer bude v Třebíči patřit VyOsení

Třebíč, 25. listopadu 2019Pod heslem „Hudby plný talíř, OSA ani halíř“ se tuto sobotu 30. listopadu v Třebíči uskuteční již 3. ročník hudebního festivalu VyOsení. Od osmi hodin večer jsou všichni příznivci svobodné hudby srdečně zváni do Hudebního klubu B (Béčko Třebíč) na ulici Vítězslava Nezvala čp. 68.

Pirátský zastupitel, organizátor kulturních akcí a frontman kapely Mr. Cook Roman Pašek pokračuje v tradici festivalů a koncertů svobodné hudby, které jsou zaměřené proti Ochrannému svazu autorskému (OSA). Od loňského prvního ročníku třebíčského VyOsení, který se konal 17. listopadu 2018, stihl uspořádat druhý ročník v březnu letošního roku a na podzim ještě multižánrový Festival svobodné kultury ve třech městech na Vysočině včetně Třebíče. Letošní hudební sezónu tak symbolicky uzavře na „domácí půdě“.

A co nabídne to listopadové sobotní VyOsení? Program začne cca ve 20:00 v Hudebním klubu B a postupně zahrají kapely Mr. Cook, Procz a Iron Soul.

Česká pirátská strana podporuje autorskou tvorbu a umění a zdůrazňuje přitom společenské a kulturní změny, které jsou s nimi ve 21. století spojeny. „Naše společnost je založena na tradici „svobodné kultury“, tedy na svobodě projevu, svobodném trhu a obchodu, svobodném podnikání, tvůrce a inovátory jak přímo přiznáním práv duševního vlastnictví, tak i nepřímo omezováním rozsahu těchto práv, aby zajistila dalším generacím co největší svobodu a zbavila je pout minulosti. Svobodná kultura neznamená svět bez vlastnictví, stejně jako volný trh neznamená trh, kde je vše zdarma.“ Lawrence Lessig, Svobodná kultura.


Související odkazy

Facebooková událost

Kontakt pro média

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články