Staň se pirátským senátorem za Vysočinu

Staň se pirátským senátorem za Vysočinu

Jihlava, 9. září 2019 - Vysočina má před sebou další supervolební rok. Kromě nového krajského vedení budou lidé na Vysočině v roce 2020 volit i dva nové senátory - ve volebních obvodech 15 (Pelhřimov) a 51 (Žďár nad Sázavou). Piráti proto přichází s veřejnou výzvou, do které se mohou přihlásit zájemci o kandidaturu pod pirátskou vlajkou.

Volby do Senátu se konají každé dva roky a volí se třetina z 81 senátorů dvoukolovým většinovým systémem. Příští senátní volby se budou patrně konat v říjnu 2020. Nejvíce mandátů bude obhajovat ČSSD (10), pak KDU-ČSL (4), koaliční kandidáti za KDU-ČSL + Zelené (3), STAN (3), ANO a ODS po dvou mandátech, Soukromníci, SPOZ a SLK pak po jednom mandátu. Piráti neobhajují žádný mandát, ale rádi by nějaký získali.

Na Vysočině bude příležitost kandidovat hned ve dvou obvodech - v obvodu Pelhřimov, který je společný s Jihočeským krajem a v obvodu Žďář nad Sázavou, který kopíruje celý žďárský okres. Kandidáti, kteří by rádi kandidovali za Pirátskou stranu, se mohou hlásit do 30. září 2019 krajské předsedkyni Míše Vodové (michaela.vodova@pirati.cz, 602 276 233).

“Touto veřejnou výzvou chceme oslovit propirátské osobnosti, které prosazují průhledné hospodaření, liberální politiku, pirátské dvanáctero. Budeme se orientovat na kandidáty, kteří mají vyšší šanci na zvolení a budou otevření spolupráci s dalšími liberálními stranami,” dodává předsedkyně Krajského sdružení Pirátů na Vysočině Vodová.

Kandidáti, kteří získají dostatečnou podporu členů krajského sdružení, se pak o konečnou nominaci utkají v primárních volbách dle pirátského volebního řádu.


Související odkazy:

Vlákno ke sběru kandidátů pro primární volby na fóru Foto: Shutterstock


Kontakt pro média:

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články