Ulevte skříni a podpořte dobrou věc. V Jihlavě se bude konat první SWAP

04. 12. 2019
Ulevte skříni a podpořte dobrou věc. V Jihlavě se bude konat první SWAP

Jihlava, 4. prosince 2019Pro někoho odpad, pro druhého poklad. V duchu této myšlenky se konají tzv. swapy. Princip je prostý – něco, co se vám už nehodí, darujete a za odměnu si můžete odnést cokoliv, co se naopak hodí vám. Takový bude i první jihlavský SWAP ve středu 11. prosince, který pořádá Pirátská strana Vysočina společně se skupinou SWAP Jihlava.

Jistě i vy máte doma spoustu oblečení, které nenosíte, protože vám už nesedí nebo jeho koupě byla zkrátka unáhlená. Přesně z tohoto důvodu vznikla facebooková skupina SWAP Jihlava, jejíž členové čas od času pročistí své skříně a police a nalezené artefakty nabídnou výměnou za domácí produkt nebo třeba jen za úsměv.

Právě ve spolupráci s členy této skupiny pořádají Piráti první jihlavský swap, který se bude konat 11. prosince od 14 hodin v Jihlavském pirátském centru (Matky Boží 9). Vstup je zdarma, na místě však bude možné dát dobrovolný příspěvek na organizaci Psí štěstí, která se stará o opuštěné a týrané psy. A jak to bude fungovat? „Přinesete oblečení a další věci (do domácnosti, boty, hračky či knihy), které už nenosíte nebo nepotřebujete, a vyměníte je za jiné, které vám na swapu padnou do oka. Vše bez peněz, věci, které přinesete i odnesete, jsou zdarma,“ upřesňuje hlavní organizátorka Blanka Lednická.

Ponožky vezměte s sebou

Na swapu lze vyměnit téměř vše s výjimkou nábytku, léků, jídla a rozbitých nefunkčních věcí. K dispozici bude i speciální sběrná krabice na ponožky, kterou jste v rámci Ponožkové výzvy mohli vidět na nejrůznějších místech v Jihlavě. Vybrané ponožky poputují k lidem bez domova. Stejně jako oblečení, které během akce nenajde svého majitele, bude darováno potřebným.

Nemáte-li na středu 11. prosince ještě plány, rozhodně zavítejte. Ulevíte skříni, podpoříte dobrou věc a ještě navíc můžete objevit třeba vánoční dárky bez zbytečného utrácení.


Kontakt pro média

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Předsedové demokratických opozičních stran žádají poslaneckou kontrolu nad nízkouhlíkovým zákonem. Projekt Dukovany II nesmí ohrozit bezpečnost České republiky
19.11.2020

Předsedové demokratických opozičních stran žádají poslaneckou kontrolu nad nízkouhlíkovým zákonem. Projekt Dukovany II nesmí ohrozit bezpečnost České republiky

Praha, 19. listopadu 2020 - Ve Sněmovně dnes zazněla jasná slova demokratické opozice, která se vymezila proti absenci řádné poslanecké kontroly rozvoje jaderné energetiky v Česku. „Předsedové demokratických opozičních stran považují za nepřijatelné, aby Poslanecká...