Prosinec ve Sněmovně z pohledu Jana Pošváře

Prosinec ve Sněmovně z pohledu Jana Pošváře

Stalo se již tradicí, že období Adventu je i v Poslanecké sněmovně obdobím čekání. Čekáním na schválení rozpočtu. Závěrečná fáze schvalování státního rozpočtu na rok 2019 proběhla ve středu (19.12) v podvečer. Během této fáze došlo také k dílčím hlasováním o návrzích na přesuny peněz uvnitř rozpočtu. Většina návrhů však byla zamítnuta. Schváleny byly zejména přesuny od vládních stran, tedy od ČSSD a KSČM. Neuspěli jsme s racionálním návrhem ušetřit v rozpočtu na příští rok skoro 11 miliard korun jejich přesunem z několika kapitol do vládní rezervy. Více v tiskové zprávě.

Nadále se snažíme, aby třetí a čtvrtá vlna EET nebyla zavedena. Zavedení třetí a čtvrté vlny EET, která postihne drobné podnikatele nic neřešení a je to pouze další zbytečná zátěž pro občany v naší zemi. Proto na plénu Mikuláš Ferjenčík dlouze vysvětloval, že Česká republika má mnohem zásadnější problémy, které by měla řešit. Zde si můžete pustit záznam Mikulášova vystoupení.

Vládní koalice schválila daňový balíček. Krom implementací evropských směrnic se v něm objevují srandy typu používání krycích dokladů při kontrolách EET. Proč se kontroloři bojí živnostníků, těžko říct.

Naopak se nám povedlo prosadit kompromisní návrh k novele zákona o svobodném přístupu k informacím (infozákon). Díky tomu budou mít lidé i nadále k dispozici informace o probíhajících trestních řízeních, což chtěla vládní novela zaříznout. Dále jsme zavedli dva nové obecné principy, které vyřeší většinu problémů, pro které je infozákon kritizován.

V neposlední řadě, bych vás rád pozval na setkání s mojí maličkostí. Vysočina je rozlehlá a někteří z vás mě nemohou bezbolestně navštívit v jihlavské kanceláři. Proto čas od času vyrazím blíže k vám. V lednu se se mnou můžete setkat mimo jihlavskou kancelář například 14. ledna v Telči nebo následující den v Třebíči. Bližší informace naleznete na mém facebookovém profilu.


Související odkazy:

Profil Jana Pošváře

Podívejte se, jak pracují Vaši poslanci


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články