Piráti vyplouvají do krajské politiky na Vysočině. V nové krajské radě zasedne Hana Hajnová a Jan Břížďala

18. 11. 2020
Piráti vyplouvají do krajské politiky na Vysočině. V nové krajské radě zasedne Hana Hajnová a Jan Břížďala

Jihlava, 18. listopadu 2020 - V kongresovém sále Krajského úřadu se dnes konalo ustavující jednání nového zastupitelstva Kraje Vysočina. Za velkého zájmu veřejnosti i médií usedlo do lavic všech 45 zastupitelů zvolených v krajských volbách na začátku října. Na pirátský zastupitelský klub v něm připadá celkem 7 míst, která obsadili: Hana Hajnová, Jan Břížďala, Blanka Lednická, Jiří Wiche, Pavel Knežik, Eva Nováková a Roman Pašek. Předsedkyní pirátského klubu bude Blanka Lednická. Na programu jednání byla volba nového vedení kraje i rozpočtová opatření související s aktuální epidemickou situací.

Noví krajští zastupitelé na svém ustavujícím zastupitelstvu zvolili do hejtmanského křesla Vítězslava Schreka z ODS a dalších 8 členů do rady Kraje Vysočina. Za Piráty se členy nové krajské rady stane Hana Hajnová a Jan Břížďala.

Hana Hajnová, která se stala 1. náměstkyní hejtmana pro regionální rozvoj, ve své kandidátské řeči uvedla: “Profesí jsem projektová manažerka, 11 let jsem se podílela na tvorbě nástrojů rozvoje znalostní ekonomiky v regionech a podpoře zkušeným i začínajícím podnikatelům. Jsem proto ráda, že po dohodě s koaličními partnery bude mou gescí v nové radě Kraje Vysočina právě oblast regionálního rozvoje, územního plánování, fondu Vysočiny a spolupráce s neziskovými organizacemi.”

Jan Břídala, který usedne do křesla uvolněného radního pro oblast školství, mládeže, sportu a IT, řekl: “V současné době vnímám jako významné společné řešení oblasti školství a informatiky. V obou odvětvích se nyní objevují nové příležitosti a výzvy, které je potřeba řešit společně.”

Všichni členové rady budou pro výkon svých funkcí uvolnění, koaliční dohoda je zároveň zavazuje k nekumulaci více uvolněných funkcí.

Cílem Pirátů je v krajské politice věnovat pozornost aktuálním i dlouhodobým problémům Kraje Vysočina a začít řešit jejich příčiny, nikoliv jen následky. Klíčem k prosperitě společnosti je otevřenost, svoboda informací, kvalitní veřejné služby, použití moderních technologií a otevřená komunikace s občany i obcemi na celém území kraje.


Odkazy

Koaliční dohoda


Kontakt pro média

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články