Nenechme si prodat půdu pod nohama

Nenechme si prodat půdu pod nohama

Jihlava, 30. dubna 2019 - Jak těžké je pro malé a střední zemědělce získat půdu v konkurenci velkých agrokoncernů? Jaké to má dopady na české zemědělství? Jak se k této problematice staví stát? Na tyto a další otázky odpoví pirátský PirateCon na téma dostupnosti zemědělské půdy pro zemědělce, který se uskuteční v Jihlavě pod záštitou pirátského poslance a člena zemědělského výboru Jana Pošváře. PirateCon se bude konat v sobotu 4. května od 10 hodin v Jihlavské pirátském centru.

“Získat půdu v České republice je velký problém. Půdu skupují velké agrokoncerny a investiční skupiny. Mladí zemědělci a farmáři mají omezené možnosti jak se k zemědělské půdě vůbec dostat. Půda by ale neměla být pouze pro vyvolené a stát by měl utvořit takové podmínky, aby půda byla znovu dostupná začínajícím zemědělcům,” řekl k uspořádání akce pirátský poslanec Jan Pošvář.

Na jihlavském PirateConu se budete moci setkat také s poslancem Radkem Holomčíkem nebo pirátským kandidátem ve volbách do europarlamentu Lukášem Blažejem. Kromě nich vystoupí na konferenci řada dalších hostů: Jaroslav Šebek z Asociace soukromého zemědělství ČR, Alena Wranová ze spolku CooLAND, prezident David Brož ze Společnosti mladých agrárníků ČR nebo Jiří Malík z občanského spolku Živá voda.


ODKAZY:

Profil Jan Pošvář

Kontakt pro média

Hana Hajnová, hana.hajnova@pirati.cz, 721 684 323


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články