Piráti na Vysočině si zvolili předsednictvo - novou krajskou předsedkyní se stala Blanka Lednická

Piráti na Vysočině si zvolili předsednictvo - novou krajskou předsedkyní se stala Blanka Lednická

Jihlava, 21. 10. 2019 - Stávající krajské předsednictvo Pirátů na Vysočině se rozhodlo 12. září letošního roku podat rezignaci k 31. 10. 2019 a nečekat na uplynutí svého mandátu do dubna 2020. Důvodem byl především nadcházející volební rok, odpovědnost a kontinuita rozhodnutí, kterou v souvislosti s tím krajské předsednictvo ponese.

Jak je u Pirátů zvykem, proběhla na krajském pirátském fóru rozprava o možných kandidátech, ze které vzešlo sedm kandidátů na 5 předsednických postů. Dle pirátského volebního řádu se nejprve volil post předsedy, který ve dvoukolové volbě nakonec získala Blanka Lednická, Pirátka z Olešné u Havlíčkova Brodu. S jakým cílem nové krajské předsednictvo povede? “Nové předsednictvo má před sebou dva hlavní cíle - krajské volby v příštím roce a rozšíření aktivní členské základy na Vysočině. Oba body jsou velkou výzvou, věřím ale, že díky společné práci tuto výzvu zvládneme,” uvedla Lednická.

Po volbě předsedy následovala volba čtyř místopředsedů, také dvoukolová, která skončila v neděli 20. 10. ve večerních hodinách. Nově zvolenými místopředsedy krajského sdružení Pirátů na Vysočině se stali: Roman Pašek (1. místopředseda), Jan Břížďala (2. místopředseda), Eva Nováková (3. místopředsedkyně) a Jan Pošvář (4. místopředseda). Roman Pašek, který obhájil post prvního místopředsedy, k tomu dodal: “Děkuji za důvěru krajského fóra, které mi dovolilo pozici obhájit a zajistit tak kontinuitu bývalého předsednictva. Jak jsem již zmiňoval v kandidátské řeči, chci se plně zaměřit na krajské volby, které nás čekají za rok.”


Kontakt pro média:

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články