Leden ve Sněmovně z pohledu Jana Pošváře

Leden ve Sněmovně z pohledu Jana Pošváře

V lednu jsem se zaměřil zejména na současný problém nesklizeného ovoce v některých sadech v Česku, kterému se ministerstvo zemědělství nevěnuje. V této věci jsem interpeloval ministra zemědělství Miroslava Tomana.

Nejvýznamnější akcí v lednu bylo pirátské celostátní fórum, které se tentokrát konalo v Táboře. Já jsem byl bohužel nemocný :( a nemohl jsem se ho zúčastnit osobně. O to víc jsem byl rád, že Piráti celé CFko streamovali na Facebooku, takže jsem u všech zásadních momentů byl alespoň skrze síť. Do všech hlasování jsem se také zapojil a moje hlasy tedy nepropadly. Bylo by skvělé, kdyby se takto dalo volit ve všech volbách. Do čela kandidátky byl zvolen Marcel Kolaja a i touto cestou mu gratuluji. Potvrzuje se, že Piráti nenominují žádné osobnosti bez znalostí, ale opravdové odborníky. Více zde.

Na závěr měsíce začala už 26. schůze. V rámci schůze se nám povedlo prosadit například návrh Vojtěcha Pikala, který umožní, aby se volby a referenda mohly konat ve stejnou dobu a ve stejných volebních místnostech. Naopak vládní strany pokračovaly v politice budování svého vlivu nad všemi úředníky v celé zemi. Superkoalice ANO a ČSSD s podporou komunistů a SPD přehlasovala Senát a přijala novelu zákona o státní službě. Tímto nad ní získává premiér úplnou moc i přes kritiku nejenom opozice ale i Evropské Komise.

Konečně také došlo k posunu ohledně zákona o registru smluv. Ústavní soud zamítl návrh senátorů na zrušení zákona o registru smluv. Pokus asi třicítky senátorů z ODS, ČSSD a dalších, kteří se snažili zamezit přístupu lidí ke smlouvám podniků, tak byl neúspěšný. Tímto také mj. skončily záminky k obstrukcím, které někteří poslanci používali například při projednání rozšíření registru smluv na ČEZ a České dráhy. Více zde.

Dále jsem se stal zcela nečekaně zpravodajem sněmovního tisku 332. Původním zpravodajem byl Radek Holomčík, kterého bohužel skolila chřipka, a tak jsem ho na poslední chvíli zastoupil. I když to bylo zcela nečekané a na rychlo, myslím si, že jsem se toho zhostil se ctí. Pokud se chcete podívat, jak umím skvěle číst, mrněte sem.

A v únoru se moje kancelář dává opět do pohybu a 18. února zavítám do Havlíčkova Brodu. Kdo budete mít cestu kolem, jste srdečně vítáni. Detaily najdete ve facebookové události.


Související odkazy:

Profil Jana Pošváře

Piráti pracují!


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články