Komentář k článku o projednávání přenosů a záznamů z telčského zastupitelstva

Komentář k článku o projednávání přenosů a záznamů z telčského zastupitelstva

Telč, 26. února - V dnešní MF Dnes vyšel článek s názvem “Telč se dál brání přenosům ze zasedání zastupitelstva”, ve kterém se mj. objevilo i vyjádření pana místostarosty Pavla Komína (KDU-ČSL), který uvedl, že “V návrhu nebylo jasné, kde bude umístěna kamera. Zda by to byl statický záběr do sálu, nebo by kamera zabírala každého hovořícího. A další nejasnou otázkou byla archivace záznamů a jejich zpřístupnění. Až tohle bude jasné, můžeme o tom hovořit dál.”

Vůči první části tvrzení se musíme důrazně ohradit, protože návrh usnesení byl doplněn o ustanovení, které toto jasně upravilo:

  • Zastupitelstvo města schvaluje s účinností od 1.4.2019 pořizování oficiálního přímého hlasového a obrazového přenosu ze svého jednání a zpřístupnění archivovaných záznamů těchto přenosů, což bude zajištěno prostřednictvím městského úřadu nebo pověřeného subjektu. Jednání zastupitelstva bude zabíráno jako celek statickou kamerou, bez detailních záběrů na jednotlivé zastupitele a na hlasovací tabuli.

Je škoda, že se pan místostarosta do debaty vůbec nezapojil, své připomínky nesdělil a nakonec byl proti. Ale pokud mu v souhlasném postoji brání pouze vyjasnění otázky archivace záznamů, rádi to s ním i s dalšími zastupiteli dořešíme tak, abychom se přece jenom těch přenosů z telčského zastupitelstva v dohledné době dočkali.

Naději, že se to může podařit cítíme i ve vyjádření zastupitele Bedřicha Buriana (KSČM), který v článku říká “Cítím, že by mohl přijít okamžik, kdy budu s podobným návrhem souhlasit, ale musel by být jiným způsobem prezentován.” Věříme, že se podaří téma se všemi, kdo se zatím zdrželi nebo byli proti, úspěšně komunikovat a příště bude hlasů dostatek.

Společně pro Telč - Piráti a Zelení


Zdroje

Citovaný článek

Kontakty pro média:

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Předsedové demokratických opozičních stran žádají poslaneckou kontrolu nad nízkouhlíkovým zákonem. Projekt Dukovany II nesmí ohrozit bezpečnost České republiky
19.11.2020

Předsedové demokratických opozičních stran žádají poslaneckou kontrolu nad nízkouhlíkovým zákonem. Projekt Dukovany II nesmí ohrozit bezpečnost České republiky

Praha, 19. listopadu 2020 - Ve Sněmovně dnes zazněla jasná slova demokratické opozice, která se vymezila proti absenci řádné poslanecké kontroly rozvoje jaderné energetiky v Česku. „Předsedové demokratických opozičních stran považují za nepřijatelné, aby Poslanecká...