Piráti v Jihlavě pokračují v demonstracích proti turecké invazi

Piráti v Jihlavě pokračují v demonstracích proti turecké invazi

Jihlava, 21. října 2019 – Česká pirátská strana pokračuje v sérii demonstrací proti turecké invazi v severovýchodní Sýrii. Dnešní demonstraci v Jihlavě zahájí pirátský poslanec za Vysočinu Jan Pošvář a bude možné zde podepsat petici adresovanou vládě ČR. Akce začíná v 17:30 na Masarykově náměstí (u Morového sloupu).

Kromě jihlavského happeningu pořádají Piráti akce v dalších pěti městech - Praze, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Liberci a Písku.   „Jsem velmi rád, že Sněmovna schválila usnesení odsuzující tureckou agresi. Na něm jsme se podíleli s dalšími poslaneckými kluby a vyzvali jsme premiéra, aby prezentoval české postoje na zasedání Evropské rady a požadoval formulování sankcí, které by donutily Turecko k zastavení invaze. Zastavit export zbraní v této naléhavé situaci nestačí. Nezapomínejme, že Kurdové byli klíčovým spojencem Západu v boji proti takzvanému Islámskému státu,“ uvedl Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany.

V Jihlavě se demonstrovalo již minulý týden ve středu, dnešní akce přináší možnost připojit se k petici, která požaduje, aby vláda České republiky okamžitě uvalila přísné ekonomické sankce na tureckou republiku do doby, než bude zastavena turecká agrese vůči severní Sýrii a turecká vojska se stáhnou zpět na území Turecka. Začátek akce je v 17:30 u Morového sloupu na Masarykově náměstí.


ODKAZY

Facebooková událost

Petice ke stažení

Kontakt pro média:

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články