Piráty na Vysočině povede do krajských voleb telčská zastupitelka Hana Hajnová

Piráty na Vysočině povede do krajských voleb telčská zastupitelka Hana Hajnová

Jihlava, 23. října 2019 – Lídryní Pirátů a kandidátkou na hejtmanku v krajských volbách, které se uskuteční na podzim příštího roku, bude telčská zastupitelka Hana Hajnová. Čtyřiatřicetiletá projektová manažerka loni kandidovala za koaliční uskupení Společně pro Telč – Piráti a Zelení do telčského zastupitelstva z druhého místa. V krajských volbách v roce 2020 povede čistě pirátskou kandidátku.

Do primární volby na lídra krajské kandidáty nominovali Piráti na Vysočině celkem 3 kandidáty – kromě Hany Hajnové ještě Blanku Lednickou a Jakuba Šmída. Blanka Lednická se nominace vzdala poté, co byla zvolena novou krajskou předsedkyní (více zde). Hajnová, která je členkou Pirátů na Vysočině od listopadu 2014, pak získala rozhodující podporu již v prvním kole volby. „Nesmírně si té důvěry vážím, je pro mě velkou motivací a závazkem zároveň. Věřím, že do krajských voleb postavíme kvalitní a silný tým, který bude mít voličům co nabídnout. Osobně odvedu maximum pro to, abychom získali alespoň 6 křesel v krajském zastupitelstvu,“ doplnila Hajnová.

Další čelní kandidáti by měli být postupně známi do konce roku, stejně jako programové priority. „V současné chvíli pracuje krajský programový tým na podobě volebního programu, který bychom rádi společně s čelem kandidátky představili co nejdříve,“ uvedla Blanka Lednická, nová předsedkyně krajského sdružení Pirátů na Vysočině.


ODKAZY

Profil Hany Hajnové

Kontakt pro média:

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články