Grilování s Piráty v Třebíči

Grilování s Piráty v Třebíči

Ve středu 22. května můžete potkat pirátské kandidáty do Evropského parlamentu na Karlově náměstí v Třebíči. Pozvání přijali Lukáš Blažej, čtvrtý na pirátské kandidátce, a Michal Šalomoun, třebíčský advokát, který kandiduje ze 13. místa a pirátský poslanec za Vysočinu Jan Pošvář.

Diskutovat se bude o boji s klimatickou změnou, životním prostředí i autorském právu.

Lukáš Blažej je Ústecký komunální politik a aktivista. Specializuje se na právo životního prostředí, o kterém publikuje a přednáší. Je zakladatelem spolku Ústecké šrouby, který se věnuje ochraně přírody a krajiny v Ústí nad Labem. V Ústí nad Labem odhalil řadu případů nepoctivého nebo netransparentního jednání města. Za tyto úspěchy získal Cenu za odvahu Nadačního fondu proti korupci.

Michal Šalomoun je advokát, který se zaměřuje na autorské právo a soudní spory o autorské poplatky s kolektivními správci (např. OSA). Narodil se v Třebíči, vystudoval dramaturgii a scénáristiku na JAMU, následně i práva. Pirátskou stranu obhajoval v trestním řízení, které se týkalo provozování internetové stránky, která obsahovala odkazy na kopie filmů. Je také autorem projektu copymarket.cz, který umožňuje získat licenci k užití hudby na cokoliv.


ODKAZY

Facebooková událost

Evropa potřebuje Piráty

Kontakty pro média:

Hana Hajnová, hana.hajnova@pirati.cz, 721 684 323

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články