Podívejte se na aftermovie Festivalu svobodné kultury 2019

Podívejte se na aftermovie Festivalu svobodné kultury 2019

3 města, 45 účinkujících, stovky návštěvníků, jeden společný jmenovatel – svoboda tvorby.

V Havlíčkově Brodě, Třebíči a Jihlavě jste mohli letos poprvé na vlastní kůži zažít Festival svobodné kultury, který v průběhu září a října uspořádala Pirátská strana Vysočina. Zpívalo se, tančilo, hrálo loutkové divadlo, vystavovali obrazy, fotky i šperky, promítaly se svobodné filmy, tetovalo se, malovalo na dřevo, přednášelo, četlo i recitovalo.

Děkujeme všem, kteří se na chodu festivalu podíleli – hlavně vystavujícím a vystupujícím, kteří bravurně ustáli i rozmary počasí.

Alena Nixová, Alena Spruijtová, Anna Lorencová, Anna Mothejlová, Anna Treterová, Break Falls, Daniel Zvěřina, Demons of Desire, DJ Senzi, Eirik, Eugene Morrow, Extinction Rebellion, Filip Versteeg, Gabriela Václavková, George Silverman and The Mask, Iron Soul, Iva Růžičková, Jakub Čopák, Jakub Hlaváč, Jana Pašková, Jiří Pohořelský, Jiří Tržil, Jitka Fischerová, Kolonie pes, Kristina Němcová, Lenka Šromová, Maite, Martin Jelínek, Michal Schmidt, Miluš Kotišová, Mr. Cook, Noir Voir, Ortodoxní Jidáš, Pavel Hlaváč, Radka Adámková, Richard Jonáš, Richard Ramirez, sinks, Stoned Tones, The Desperate Mind, Tomáš Ryška, Tři nedostateční, Veronika Vohralíková, Vzhůru a níž, Zuzana Zvěřinová

A jedno velké díky patří Romanovi Paškovi, který to vlastně celé vymyslel a díky jeho energii a nasazení se to celé podařilo uskutečnit. Díky Romane! A můžeme se na festival těšit i v příštím roce?

„Byl bych rád, kdyby se myšlenka uchytila i mimo Vysočinu. Letošní festival beru jako vykopnutí pro ostatní Piráty po celé republice. Na Vysočině snad budeme v pořádání pokračovat, protože jsme letos posbírali zkušenosti a festival můžeme jen zlepšovat. Naše kultura bývala svobodná, ale svobody rychle ubývá. Proto je důležité na to upozorňovat. No a jak to udělat lépe, než prostřednictvím kultury samotné.“ dodal Roman Pašek.

Festivalové aftermovie najdete ZDE


ODKAZY

Festival svobodné kultury


Kontakt pro média

Hana Hajnová, hana.hajnova@pirati.cz, 721 684 323


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články