Festival svobodných filmů v Třebíči

Festival svobodných filmů v Třebíči

Již tento pátek 25. ledna se od 19 hodin v třebíčské Trumpetce uskuteční pokračování Festivalu svobodného filmu. Festival tradičně pořádají třebíčští Piráti a je zdarma.

Festival svobodných filmů vznikl spontánně již na jaře roku 2013, když Piráti na Vysočině tříbili nápady na akce v době, kdy nebyli vytížení žádnou volební kampaní. Spojit příjemné s poučným a napnit přání tvůrců, když navíc veškeré podklady jsou volně k dispozici, se přímo nabízelo. Stačilo jen spojit dohromady pár existujících přednášek od Jakuba Michálka a Marcela Kolaji a svobodné filmy ke sdílení s radostí poskytují sami autoři.

Tuto tradici letos Piráti opět oživují a přináší (nejenom) třebíčským divákům čtyři krátkometrážní filmy, které byly vytvořeny za pomoci open-source modelovacího programu Blender a na závěr pak dokument o Aaronu Swartzovi. Aaron Swartz byl spoluzakladatel sociální sítě Reddit, podílel se na vývoji internetového nástroje RSS a spolupracoval na tvorbě Creative Commons, díky kterým můžeme všechny zmíněné filmy promítat. Festival začíná v 19 hodin v restauraci Trumpetka na ulici Leopolda Pokorného a všichni jsou srdečně zváni!

Program:

19:00 - Cosmos Laundromat

19:15 - Tears of Steel

19:30 - Elephants Dream

19:45 - Sintel

20:00 - The Internet’s Own Boy: The Story of Aaron Swartz


ODKAZY Facebooková událost


Kontakty pro média:

Hana Hajnová, 721 684 323, hana.hajnova@pirati.cz

Roman Pašek, 734 507 329, roman.pasek@pirati.cz


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články