Držíme kurz

Držíme kurz

Olešná, 11. prosince 2019 - Nedávno Piráti oslavili desetileté výročí vzniku a vplutí do českých politických vod. Za těch deset let jsme ušli velký kus cesty a úspěšně se usadili na všech politických úrovních – od evropské až po tu komunální. Naším cílem je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Chceme, aby se všem lidem dobře žilo. Tuto vizi naplňujeme i na regionální úrovni.

Vysočina má svého pirátského zástupce v Poslanecké sněmovně, od loňského roku 11 zastupitelů, z toho dva starosty a radního a naše členská základna se pomalu rozrůstá. Organizujeme se již v pěti místních sdružení – Jihlavsko, Třebíčsko, Telčsko, Havlíčkův Brod a Chotěboř. Každý rok nás můžete potkat při jarních úklidech v rámci projektu Ukliďme Česko, pořádáme odborné i kulturní akce nejen v našem pirátském centru v Jihlavě. Aktuálně jste nás mohli potkat třeba na Festivalu svobodné kultury, jedinečném multižánrovém festivalu plném svobodné hudby, filmů, literatury, divadla i výtvarného umění. Za sebou má úspěšnou premiéru hned ve třech městech na Vysočině - v Havlíčkově Brodě, Třebíči a Jihlavě. Osobně mě jako novou předsedkyni těší elán a nadšení, se kterým do plánování a organizace festivalu Piráti na Vysočině a další dobrovolníci šli a věřím, že i široká veřejnost se dobře bavila a zažila, že umění se dá dělat i bez OSA.

Chceš se k nám přidat a být součástí skvělého týmu, vytvářet prostředí pro kvalitní život svůj i svého okolí?

Piráti veškerou svou činnost dělají dobrovolně po práci a tak mezi sebou rádi uvítáme všechny aktivní lidi, kteří se zajímají o dění kolem sebe. Pro Piráty není důležité, zda je člověk členem, příznivcem, či přispívá jako dobrovolník bez zapojení se do vnitřních politických procesů strany. Důležitá je pro nás premisa zábavy a efektivního výsledku. “Musí to mít smysl a musí nás to bavit.” To je ze všeho nejdůležitější. Souhlasíš? Líbí se ti Piráti a máš nápad, co bys chtěl změnit? Přijď mezi nás. Naloď se na nalodeni.pirati.cz a my se ti ozveme.

Těšíme se na všechny nováčky.

Blanka Lednická, předsedkyně krajského sdružení Pirátů na Vysočině


Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Úložiště na Vysočině? Kraj chce být obcím partnerem
02.03.2021

Úložiště na Vysočině? Kraj chce být obcím partnerem

Jihlava, 2. března 2021 - V průběhu minulého týdne byly na krajský úřad doručeny dopisy z potenciálně zvažovaných lokalit pro výstavbu hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. V současné chvíli jsou takové lokality na území Kraje Vysočina...