Pohár běloruské trpělivosti přetekl. Děkujeme všem, kteří přišli vyjádřit svou podporu běloruským protestům za svobodu

Pohár běloruské trpělivosti přetekl. Děkujeme všem, kteří přišli vyjádřit svou podporu běloruským protestům za svobodu

Jihlava, 21. srpna - “Čechoslováci před půlstoletím nedostali šanci rozhodnout o vlastní budoucnosti. Právě proto bychom měli usilovat o to, aby v jiných zemích tuto šanci lidé měli. Bez nátlaku nebo invaze sousedů. Právě proto jsme se včera sešli v jihlavském parku Gustava Mahlera a vyjádřili podporu běloruským občanům,” napsal ke včerejší akci solidarity v Jihlavě pirátský poslanec Jan Pošvář, který se sám akce zúčastnil.

Kromě něj se ve čtvrtek odpoledne sešlo v jihlavském parku Gustava Mahlera více než pět desítek lidí, aby si připomněli události posledních dní a mohli běloruským demonstrantům alespoň na dálku vyjádřit svou podporu.

Velké poděkování patří Evě Novákové a dalším organizátorům, kteří připravili velmi zajímavý a originální happening. Děkujeme řečníkům - Evě Decroix, Silvii Čermákové, Haně Svačinkové, Haně Hajnové, Janu Pošvářovi, Petrovi Kubíčkovi, Evě Kochanové a Aleši Kauerovi za jejich za jejich upřímná i povzbudivá slova. A hlavě děkujeme Světlaně Protasenji a Daryi Kaluhině a dalším zástupcům běloruské komunity za jejich odvahu a zprostředkovaná svědectví. Bylo to velmi silné. Přejme Bělorusku, ať je jeho cesta ke svobodě krátká a bez násilí. #FreeBelarus


Kontakt pro novináře

Hana Hajnová, hana.hajnova@pirati.cz, 721 684 323

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články