Předposlední lednový víkend obsadili husitský Tábor Piráti

Předposlední lednový víkend obsadili husitský Tábor Piráti

Zatímco ostatní strany mají sjezdy, obvykle jako okázalé a nákladné události, všichni opravdoví Piráti se každý rok scházejí na neokázalém celostátním pirátském fóru, kde přípravu a průběh jednání zajišťují dobrovolníci. Zatímco na klasických stranických sjezdech jsou zásadní věci předem dohodnuté v kuloárech, na pirátském fóru rozhodují všichni Piráti a to po pirátsku elektronickým hlasováním.

Přípravu letošního fóra si vzali na starost jihočeští Piráti, účastníkům nabídli pohostinnou atmosféru hotelu Palcát v srdci starobylého Tábora. Už v pátek se stáří známí potkávali v družné zábavě při zahajovací warm up párty na prknech zdejšího Café Cool baru. V sobotu pak bylo v kongresovém sálu hotelu Palcát nabito téměř čtyřistapadesáti Piráty, příznivci a novináři.

Hlavním tématem fóra bylo výběrko pirátských kandidátů do klání o poslanecké posty v evropském parlamentu. Nejprve gril otázek na tělo, a pak volba … tady se potvrdilo, že u Pirátů nic není dané předem; médii favorizovaný kandidát na čelo pirátského pelotonu Mikuláš Peksa skončil v hlasování až třetí. Na čelo evropské kandidátky se vyhoupl informatik Marcel Kolaja, dvojkou kandidátky byla zvolena předsedkyně Evropské pirátské strany Markéta Gregorová, spolu s Lukášem Blažejem a Mikulášem Peksou vytvoří jádro týmu odhodlaných zdolat dvacetiprocentní laťku nastavenou v zahajovacím projevu Ivanem Bartošem.

Sobotní pracovní program pokračoval pak ještě i v pozdních večerních hodinách debatou o pirátské politice. Pro znavené celodenním rokováním měli organizátoři připravenou odpočinkovou alternativu v podobě After party v hotelovém Barbar klubu. I na nedělních workshopech bylo plno; řešila se témata od skoro až filosofického hledání odpovědi na otázku, proč to všechno děláme po aktuální témata z komunální politiky.

Za perfektně připravené fórum patří jihočeským Pirátům velký dík, zejména jejich krajské koordinátorce Kláře Bidařové, která ač u Pirátů novickou, zvládla vše s úsměvem na jedničku.

Dík Jihočeši, dík Kláro, bylo nám u vás dobře!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články